لوگو بهبود گستر

خلوص سنج اکسیژن اولین دستگاه بومی شده توسط شرکت بهبود گستر

خلوص سنج اکسیژن التراسونیک|دکتر مسلم بگل

گاز نیتروز اکساید و دی اکسید کربن در فشار کاف لوله تراشه

5/5
تاثیر گاز N2O و CO2 در فشار کاف لوله تراشه در حین عمل

در اتاق های عمل و در زمان بیهوشی بودن بیمار به دلیل استفاده از گاز N2o به عنوان یکی از گازهای ورودی به ریه بیمار در حین عمل، به دلیل مواد نرمی که در بالشتک‌های هوایی جدید استفاده شده است، در واقع همانند یک غشاء نیمه تراوا برای گازهای بیهوشی عمل می کند. به عنوان مثال، گازهای بیهوشی به طور کلی بر اساس حدود 60 درصد اکسید نیتروژن و 40 درصد اکسیژن تشکیل شده‌اند. بالشتک هوا با هوای معمولی (حدود 78٪ نیتروژن و 20٪ اکسیژن) پر شده است و از آنجا که نیتروساکساید در مقایسه با نیتروژن حدود 60٪ تا 70٪  نفوذ پذیری بالاتری در یک غشاء نیمه تراوا دارد، نسبت بالایی از نیتروس اکساید در بالشتک‌های هوای مورد استفاده یافت شده است. این اتفاق منجر به افزایش فشار گاز درون بالشتک هوا شده و در نتیجه فشار آن به دیواره های تراشه افزایش مییابد. بدین ترتیب به منظور حفظ نرمال فشار کاف لوله تراشه لزوم اندازه گیری مکرر فشار کاف لوله تراشه و تنظیم آن در حین عمل احساس می شود.

همچنین ثابت شده است که در عمل های لاپاروسکوپی به دلیل استفاده از گاز CO2، و رسیدن این گاز به کاف لوله تراشه، فشار در کاف افزایش می یابد و لازم است که در این مواقع فشار کاف کنترل شود.

بیشتر بدانید درباره :  Replica Omega's Renaissance Through the Cookies and Cream Ocean Cosmos GMT

ارتباط با ما در واستاپ

در واتساپ می توانید با کارشناسان فروش ما در ارتباط باشید.

صفحه اینستاگرام بهبود گستر

اینجا با ما در ارتباط باشید تا از جدید ترین اخبار پزشکی مطلع شوید

فهرست مطالب

دستگاه خلوص سنگ اکسیژن التراسونیک پزشکی
تصویر کنترل کننده فشار کاف لوله تراشه (SmartCuff)

نام نویسنده : دکتر مسلم بگل

بیوگرافی : مسلم بگل (دکترای عالی کسب و کار، کارشناس ارشد مهندسی پزشکی، مدرس دانشگاه، مدیر عامل شرکت مهندسی پزشکی، بیش از 13 سال سابقه در زمینه تجهیزات بیهوشی و تنفسی)